Florida - informace pro turisty

USA - FLORIDA » Miami Beach

Informace o nejznámějším floridském turistickém letovisku Miami Beach.

» VYHLEDAT ALL INCLUSIVE ZÁJEZD NA FLORIDU Z NABÍDEK ČESKÝCH CK

Florida » Miami Beach - popis letoviska

.

Chystáte se na
dovolenou na Floridu?

Zajímá vás, jaké je
letovisko Miami Beach?

Hledáte informace
o Floridě?

Tady jste
na správném místě!

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD NA FLORIDU
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Florida » Letovisko Miami Beach:

Miami Beach je přes 15 km dlouhý ostrov, který je řadou mostů připojen k Miami. Administrativně jsou Miami a Miami Beach dvě naprosto odlišná města.

Toto velmi oblíbené letovisko se nachází na protější straně zátoky Biscayne Bay a je domovem známých osobností, například zpěvačky Glorii Estefan. Jednu dobu zde také žil legendární Al Capone.

Miami Beach turistům nabízí především azurové moře a bílé písečné pláže, které jsou dlouhé 11 km. Pobřeží je z většiny lemované palmami. V oblasti Miami Beach jsou velmi dobré podmínky pro rybaření a windsurfing.

Pro dovolenou je na Floridě nejideálnější zimní období. V zimě se na Miami Beach pohybuje teplota kolem příjemných 25 °C. Sezóna zde začíná až na podzim.

V centru města je velký počet kaváren, restauraci, barů a nejrůznějších obchodů. Za zmínku jistě stojí čtvrtě Art Deco District, Coconut Grave a Little Havana, kde můžete ochutnat speciality kubánské kuchyně.

Nadšenci pro architekturu by si neměli nechat ujít prohlídku Art Deco Welcome Centra, které je o víkendech otevřeno až do 22 hodin. Poblíž centra stojí Casa Casaurina bývalá rezidence a zároveň místo vraždy módního návrháře Gianni Versaceho. Miami Beach je od roku 1979 zapsán do národního registru historických míst Spojených států.

Z památek vás může zaujmout Ziff Jewish Museum nebo památník obětem židovské genocidy od Kennetha Treistera ve tvaru ruky. Odpočinout si můžete v South Pointe Parku na jihu Miami Beach, v botanické zahradě nebo na pěší třídě Lincoln Road Mall.

Z přírodních zajímavosti blízkého okolí musíte vidět bažiny národního parku Everglades, které jistě okouzlí každého milovníka přírody. Naplánujte si také výlet na ostrov Key West.

Jestliže máte rádi rušný noční život, měli byste navštívit kluby v městské části South Beach, kde se také každoročně koná filmový festival. South Beach se často přezdívá „Americká Riviéra“.

V South Beach nenajdete luxusní hotely sídlící v moderních budovách, jako je tomu v centru Miami Beach, ale spíše hotely postavené ve 20. až 40. letech ve stylu art deco. Nejvíce budov postavených v tomto stylu můžete spatřit na ulici Collins Avenue a na hlavní třídě Ocean Drive.


Florida » Mohlo by vás dále zajímat:

 

.
.

Florida 2011 © florida-info.cz | kontakt

NAVRCHOLU.cz
   | Texty na této stránce © Terezie Foldynová